WhatsApp FaceBook send e mail
חדשות

שיעור קומה

מול קהל נרגש של תלמידים, חברים ובני משפחה, ובמעמד נשיא המדינה ושר החינוך, הוכרזו הזוכים בפרס "המורה של המדינה" • השר בנט: "תודה על החינוך שאתם מעניקים לתלמידים שלכם, זוכי פרס נובל הבאים, הסופרים הגדולים של המחר, החוקרים שיפתחו בפנינו שערים"

תמר טרבלסי חדד ואיריס בר־לב
17.06.16

בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט הוכרזו אתמול שמונת המורים הזוכים בפרס היוקרתי בתחרות "המורה של המדינה" לשנת 2016.

 

הקהל הרב שגדש את אולם סמולרש באוניברסיטת תל־אביב כלל את בני המשפחה של המורים שעלו לגמר, קולגות וכמובן תלמידים רבים — שבאו לתמוך ולהביע אהבה ותודה למורים שלהם.

 

ןעוט...

אורית מולווידזון, מורה לכימיה ומחנכת בגימנסיה גן נחום בראשון־לציון

 

מתוך 18 המועמדים שעלו לגמר נבחרו בתום הטקס שמונת הזוכים: יגאל דדיה מתיכון "אורט" חולון, טל כהן מבית־ספר "שלנו" בתל מונד, שני מיכל אורן מבית־ספר "מורשת נריה" בגבעת־שמואל, אינה גולדמן מבית־ספר "אופירה נבון" בכפר־סבא, בדרה עבד אלקאדר מבית־ספר "עומר אבן אלחט'אב" בטייבה, טגיסטו איילי מתיכון "אורט במעלה" בטבריה, יבגני לילבמן מתיכון מקיף "נשר" ואורית מולווידזון מגימנסיה "גן נחום" בראשון־לציון. גם שאר עשרת העולים לגמר הוזמנו לעלות לבמה לקבל תעודת הוקרה וזר פרחים: נורית כץ, אפרים ימין, רויטל אפרתי, שוש אניג'ר, לבנה בן אקן, אדי קנבסקי, מוניא עבדאללה, קלמן פולימור, גילת נשר וחוי ויינברג.

 

ןעוט...
בדרה עבד אלקאדר, מורה למתמטיקה ולמחשבים בבית־הספר אלח'טאב בטייבה 
 
תחרות "המורה של המדינה" נערכת זו השנה השמינית ברציפות ביוזמת מפעל הפיס, הסתדרות המורים, "ידיעות אחרונות", ו־ynet. השנה, לראשונה, נוסף לתחרות מסלול מיוחד לבחירת המורים המצטיינים למדעים ביוזמת חברת טבע. מבין אלפי טופסי ההמלצה שהגיעו לאתר התחרות נבחרו בתום שלבי סינון ארוכים, שנערכו בפיקוח מכון קינן שפי, 18 המועמדים הסופיים. את המורים הזוכים בחרה ועדה ציבורית של אישים בכירים בתחומי החברה והכלכלה, שראיינו את המועמדים.

 

ןעוט...

אינה גולדמן, מחנכת ומורה למתמטיקה בבית־הספר אופירה נבון בכפר־סבא

 

במהלך הטקס קיבלו אלמנתו ושני נכדיו של המורה משה זיו ז"ל מבית־הספר החקלאי כפר סילבר תעודת הוקרה. זיו, שהגיע לשלב מתקדם של התחרות, נפטר במהלך המיונים מהתקף לב בגיל 64. הוא שימש במשך כמעט 40 שנה מורה לספורט ומחנך, והיה נערץ על תלמידיו

 

אלמנתו ושני נכדיו של המורה משה זיו | צילום: שאול גולן

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך בנאומו את המורים הזוכים והדגיש בנאומו את האחריות שיש למורים בחינוכם של ילדי ישראל ובהכנה שלהם לקראת חיי האזרחות (דבריו של הנשיא — ראו מסגרת משמאל).

 

ןעוט...

יגאל דדיה, מורה להיסטוריה, מחנך וסגן מנהל בתיכון אורט חולון

 

שר החינוך נפתלי בנט אמר בנאומו: "תודה על החינוך שאתם מעניקים לתלמידים שלכם, זוכי פרס נובל הבאים, הסופרים הגדולים של המחר, החוקרים שיפתחו בפנינו שערים לתקוות חדשות. תודה על העשייה של כל אחת ואחד מכם בנפרד — ועל התקווה וההשראה שאתם מעניקים לנו כולכם יחד.

ןעוט...

יבגני לילבמן, מורה לפיזיקה ורכז מקצועי בתיכון מקיף נשר

 

"מה הופך אדם למורה של המדינה? בעיניי, המורה של המדינה הוא מחנך הרואה בתלמידיו — ילדיו. הוא מי שמקרב את העולם שבחוץ לחדרי הלימוד ומעניק לאנשים הצעירים שנושאים אליו את עיניהם את ההזדמנות להכיר נדבכים חדשים במציאות החיים הסובבת אותם".

ןעוט...

שני מיכל אורן, מחנכת כיתה א' בבית הספר מורשת נרייה בגבעת־שמואל

 

מנכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן אמר: "יש במוסדות החינוך, בגנים, בבתי־הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות אלפי מורות ומורים המשמשים דוגמה ומופת, נושאי בשורה המהווים השראה לחבריהם ולתלמידיהם. הערב אנו מסמנים את חוד החנית של החבורה הנפלאה הזו".

 

ןעוט...
טגיסטו איילי, מורה לפיזיקה ולמכניקה באורט "במעלה" בטבריה
 
באחד הרגעים המרגשים ביותר בטקס אמש, הוזמן סרן זיו שילון, קצין צה"ל שנפצע באורח קשה על גבול עזה לפני כשנתיים, להעניק תעודת הוקרה למורה שלו לשעבר, שוש אניג'ר. אניג'ר, מורה לביולוגיה ומחנכת מתיכון מקיף ג' בבאר־שבע, היא אחת מה־18 שעלו לגמר

 

שוש אניג'ר והתלמיד לשעבר | צילום: שאול גולן

 

חבר המועצה הציבורית המייעצת של מפעל הפיס, פרופ' אביגד וונשק, הוסיף: "אני פה כדי להצדיע לאותם מורים בשם מפעל הפיס והוועדה הציבורית על העשייה שלכם. המשיכו להשקיע ולהצליח כי בכם תלוי עתיד המדינה".

 

ןעוט...

טל כהן, מורה להיסטוריה ולתנ"ך בבית־הספר "שלנו" בתל מונד

 

מנכ"ל ונשיא טבע ארז ויגודמן בירך את המורים ואמר: "אתם המעצבים והמחנכים של דור העתיד, מגלגלים את האבן במעלה ההר יום־יום, בהתמדה, במאמץ גדול ותוך תחושת שליחות. עבודתכם אשר כל כך חשובה לכולנו, עבודת קודש היא".

 

כל 18 המועמדים שהגיעו לגמר קיבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. חמשת המורים הזוכים במסלול הכללי קיבלו השתלמות יוקרתית בארה"ב מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן. שלושת המורים שזכו במסלול המורה למדעים קיבלו כחלק מהפרס נסיעה לכנס יוקרתי בקולורדו העוסק בלימודי מדע, טכנולוגיה ומתמטיקה. את הטקס הנחתה מיקי חיימוביץ'. בתוכנית האמנותית הופיעו שלישיית "לוקחים את הזמן", שכוללת את רוני דלומי, לי בירן ואליענה תדהר, להקת פירומניה ולהקת הסתדרות המורים.

 

קיראו עוד:

 

העתיד בידיים שלכם | נשיא המדינה רובי ריבלין